Alternativa - kulturní institut Zlín

Telefon: +420577018162
E-mail: alternativa@zlin.eu
Web: www.zlin.eu/alternativa

Kulturní institut zahájil svoji činnost v září 2003 pod názvem Alternativa. Je zřízen jako organizační složka a začleněn pod odbor kultury magistrátu města Zlína.

Pro tento účel byla vybrána budova Kolektivního domu v centru města, která je představitelem jeho typické architektury. Od doby svého vzniku patří k jedné z hlavních dominant progresivního Zlína.

V prostorách bývalé restaurace, později vysokoškolské menzy, nacházelo inspiraci mnoho umělců, výtvarníků, architektů, bylo to místo setkávání studentů a vyhlášená taneční kavárna nabízela zábavu i odpočinek.Vhodná je i jeho poloha v centru města a dopravní dostupnost.

Prostor o rozměrech 270 m2 nabízíme ke kulturním, vzdělávacím i společenským aktivitám. Možnosti využití objektu jsou velmi široké. Dispozice již sama předurčuje využití na výstavní činnost, pořádání módních přehlídek, divadel malých forem, komorních vystoupení, hudebních produkcí, literárních a autorských večerů, filmových klubů. Díky kvalitnímu technickému vybavení je i v oblasti vzdělávání velké pole působnosti. Školení, kurzy, semináře, přednášky, podniková školení, firemní prezentace, domácí veletrhy, benefiční akce a další.